Prøv avisen

Kontakt

Kristeligt Dagblad A/S
Vimmelskaftet 47 1161
København K

Telefon: 33 48 05 00
E-mail: post@k.dk

Telefon, abonnementsafdelingen: 33 48 05 05 

CVR-nummer: DK-17 72 51 14

Hvis din henvendelse drejer sig om et eksisterende avisabonnement - klik her

Fakturaer til Kristeligt Dagblad sendes til EAN nummer 5790002105753

Fakturaer til Kristeligt Dagblads Forlag sendes til EAN nummer 5790002105760

Chefredaktion
Chefredaktør og adm.dir. Erik Bjerager
bjerager@k.dk

Redaktionsschef Jeppe Duvå
duvaa@k.dk

Indland
Nyhedsredaktør Morten Rasmussen
rasmussen@k.dk
indland@k.dk

Kristeligt-dagblad.dk
Digital redaktør Stinne Andreasen
stinne@k.dk

Christiansborg
Politisk redaktør Henrik Hoffmann-Hansen
hoffmann@k.dk
indland@k.dk

Udland
Udlandsredaktør Kerrin Linde
linde@k.dk
udland@k.dk

Liv & Sjæl
Liv & Sjæl-redaktør Karin Dahl Hansen
dahl-hansen@k.dk
livogsjael@k.dk

Kirke & Tro
Kirke & Tro-redaktør Anders Ellebæk Madsen
ellebaek@k.dk
kirke@k.dk

Kultur
Kulturredaktør Michael Bach Henriksen
bach@k.dk
kultur@k.dk

Debat og kronik
Debatredaktør Johannes Henriksen
jhenriksen@k.dk
debat@k.dk

Bagsiden
bagsiden@k.dk 

Navneredaktion
navne@k.dk

Redaktionssekretariat
redsek@k.dk

Annoncer
Annoncechef Pernille Gram
gram@k.dk
annonce@k.dk

Læs mere om annoncering i Kristeligt Dagblad her.

Abonnementsafdelingen
Abonnementschef Tue Boserup Jacobsen
boserup@k.dk
abonnement@k.dk

Hvis din henvendelse drejer sig om et eksisterende avisabonnement - klik her

Kristeligt Dagblads Forlag
Forlagschef Pernille Follmann Ballebye
ballebye@k.dk
forlag@k.dk